Wizytówka Google    Facebook    Kadra    Aktualności    RODO    Cookies    Kontakt    Lokalizacja    Rejestracja online    Zamów kontakt    OK! Dzwonię!    X

Rodzicu i Ty możesz wspierać rozwój swojego dziecka!

CZYTAJ MI NA GŁOS

Czy wiesz, że wspólne czytanie stymuluje moją pamięć, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, ułatwia naukę oraz przygotowuje mnie do czytania i pisania? Ponadto to świetny sposób na budowanie więzi, zaspokajanie emocjonalne potrzeby miłości i uwagi!

POZWÓL MI DOŚWIADCZAĆ

W pierwszym etapie życia poznaję świat poprzez zmysły, otaczaj mnie, więc bezpiecznymi przedmiotami, które mogę wziąć do ręki lub buzi. Pozwól mi dotykać trawę, szyszki, piasek. Pozwól mi jeść rękoma. Zadbaj o to, by otoczenie było bogate w bodźce, kolory, faktury, zapachy.

MÓW DO MNIE I ŚPIEWAJ ZE MNĄ

Nauczę się mówić, jeśli będziesz ze mną rozmawiał! Opowiadaj mi, co widzę dookoła, chcę poznawać nowe słowa! Śpiewaj ze mną piosenki i rymowanki – te najszybciej zapadną mi w pamięć, bo lubię, to co rytmiczne. Jeśli jestem maluszkiem używaj dużo zwrotów dźwiękonaśladowczych – najłatwiej mi je powtórzyć!

DAJ MI SWÓJ CZAS, NIE TELEFON

Czy wiesz, że im więcej spędzam czasu przed ekranem, tym bardziej jestem narażony na zaburzenia rozwoju mowy. Ponadto oglądanie telewizji poniżej 3 roku życia wiąże się z zaburzeniami snu. Wolę spędzić czas z Tobą, na spacerze lub bawiąc się wspólnie lub po prostu spędzać czas gotując, a nawet sprzątając! To wszystko może być dla mnie zabawa!

POZWÓL MI WYRAŻAĆ EMOCJE

Jestem jeszcze dzieckiem, nie umiem kontrolować i regulować swoich emocji. Czasem krzyczę i tupię, bo tak naprawdę: jestem zmęczony, jestem przestymulowany, przestraszyłem się czegoś, • smucę się, czuję, że i Ty jesteś zdenerwowany. 
Weź głęboki oddech i porozmawiaj ze mną, gdy się uspokoję. Nie krzycz! Nazwij moje i swoje emocje. Zaproponuj rozwiązanie. Za każdym razem będę się uczył o sobie czegoś nowego!
Więcej informacji? 
Zadzwoń: 717789222 lub napisz: poradnia(at)educata.pl.
Szukaj